از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

اسپند

وضعیت موجود
قیمت 10000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

فواید درمانی اسپند:

اسپند ازجمله گیاهان دارویی است که با نام اسفند و حرمل نیز شناخته می‌شود و از گذشته‌های دور به عناوین‌مختلف ازجمله ضدعفونی کردن و خوشبو نمودن هوای محل زندگی، دور کردن چشم‌زخم و درمان بیماری‌ها در طب سنتی به کار می رفته است. در این مطلب خواص درمانی اسپند را به شما همراهان گرامی ارائه خواهیم داد.

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

فواید درمانی و دارویی اسپند به تفصیر زیر است:

۱- طبیعت این گیاه گرم وخشک است.

۲- اسفند جلادهنده سینه و شش از رطوبت. مقوی نیروی جنسی . چاق کننده . ادار آور . روان کننده شیر . مسهل می باشد. برای این منظور بعد از غذا نصف قاشق چای خوری اسفند را با یک استکان آب قورت دهید برای بالغین تا هفت روز.

۳- خوردن اسفند برای صرع . فلج . جنون . نسیان و سایر بیماری های سرد دماغی و عصبی مفید است و برای گرم کردن بدن رفع استسقا یرقان و سیاتیک مفید است.

۴- دود کردن دانه آن برای ضد عفونی کردن محیط مفید است و از قدیم این مرسوم بوده است. ( که الان البته به عنوان رفع چشم بد دود می کنیم)

۵- چنانچه به سیاتیک مبتلا هستید به مدت ۱۵ شب مقدار ۵ گرم اسفند را با آب قورت دهید که بسیار مفید است.

۶- مصرف آن همراه با آب و یا آسیاب شده همرا ه با روغن حیوانی جهت رفع بی حسی خوب است و یا نقصان حس و حرکت اعضا و رعشه بسیار مفید می باشد.

۷- اگر ۳۰گرم از آن را اسیاب کنید و با ۱۲۰گرم آب بجوشانید و آن را صاف کنید و با ۹۰گرم عسل و ۶۰گرم روغن کنجد بخورید حالت بهم خوردگی شدیدی بهتون دست می دهد که سینه را ازتمام مادهای لزجی که هست پاک می کند و برای تنگی نفس و سرفه های شدید رطوبتی بسیار بی نظیر است.

۸- اگر ۱.۵ گرم اسفند را صبح ناشتا به همراه خاکشیر با کمی آب بدون اینکه کوبیده شود بخورید برای تکرارادارو سستی ادار بسیار مفید است البته در هنگام معالجه نباید ماست و کشک و ترشی جات مصرف کنید.

۹- کودکانی که به علت سستی کمر و ضعف مثانه شبها رختخواب خود را خیس می کنند یعنی شب اداری دارند بهتر است هر شب مخلوطی از تخم رازیانه و اسفند از هریک یک قاشق چای خوری بخورند و در ضمن صبحها یک یا دو عدد زرده تخم مرغ و کمی عسل خالص خوب میل کنند.

۱۰-جهت رفع ناراحتی سینه و تنگی نفس می توانید اسفند را همراه با تخم کتان به نسبت مساوی خوب آسیاب کنید و با عسل مخلوط کنید سپس روزی دو بار به اندازه دو حبه میل کنید.