از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

روغن بادام زمینی درمانی 30م.ل

وضعیت موجود
قیمت 12000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

بادام زمینی با نام‌های گوبر، پیندر، گراوندتات، ایرت‌نات و گراوندپی نیز شناخته می‌شود. (همه‌ی این‌ها نام‌های دیگر بادام زمینی در زبان انگلیسی هستند. م.).  روغن بادام زمینی یک روغن خوراکی شیرین طبیعی و طعم‌دار است. روغن بادام زمینی تصفیه شده رنگ زرد کمرنگ و مزه‌ای خنثی دارد. این روغن از فشردن هسته‌های بادام زمینی استخراج می‌شود. علاوه بر استخراج روغن، بادام طمینی به صورت خام و بو داده نیز مصرف، و در آشپزی و قنادی نیز استفاده می‌شود و روغن بادام زمینی انرژی فراوان ، و یک نقطه‌ی سوخت و دود بالا دارد، و حاوی چربی‌های تک اشباع شده، ویتامین‌های A، D و E است. در این نوشتار به مهم ترین خواص روغن بادام زمینی بر اساس پژوهش های علمی پرداخته می شود.

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

ماساژ:

ماساژ با روغن بادام زمینی می‌تواند به بدن شما انرژی بدهد. و به خلاص شدن از ناراحتی‌ مفاصل کمک کند. این کار اگر به صورت روزانه انجام شود تسکین فوق‌العاده‌ای برای رهایی از درد مفاصل و عضلات فراهم خواهد آورد. روغن بادام زمینی حاوی ویتامین E است. که برای حفظ پوست و سلامت بهتر فوق‌العاده است.

آکنه:

چند قطره روغن بادام زمینی را با ۲-۳ قطره آب لیمو مخلوط کنید. این درمان مناسب و درستی برای معالجه‌ی آکنه است و روغن بادام زمینی عموما برای مراقبت پوست طبیعی و برای پوست خشک استفاده می‌شود. این روغن نتایج حیرت‌ انگیزی برای حفظ پوست شما در برابر جوش‌های سرسیاه دارد.

مراقبت پوست:

بسیاری از لوسیون‌ها و کرم‌ها حاوی روغن بادام زمینی هستند. این روغن بالاخص در کرم‌های ضد جوش و محصولات مربوط به حمام یافت می‌شود و که به آن «روغن آراشیس» می‌گویند. بعضی از کرم‌های شقاق سینه نیز می‌توانند جهت رطوبت رسانی حاوی روغن بادام زمینی باشند.

 شوره:‌

یک قاشق غذاخوری روغن بادام زمینی را با چند قطره آب لیمو و روغن درخت چای در یک پیاله‌ی تمیز مخلوط کنید و این مخلوط را روی پوست سر بمالید. بگذارید ۲-۳ ساعت باقی بماند و بعد با شامپو و آب آن را بشویید. این یک ضدعفونی کننده‌ی طبیعی برای درمان شوره است.

 سلامت مو:

روغن بادام زمینی فرایند دفع پروتئین را کاهش می‌دهد. مو را زخیم می‌کند، به شکاف‌های انتهای مو رطوبت‌رسانی می کند. و موهای آسیب دیده را بازسازی و احیاء می کند. همچنین پوسته پوسته شدن کف سر را کاهش می‌دهد.

لب‌های صاف:

الف. یک لیوان بزرگ را از آب گرم پر کنید.
ب. به آرامی یک چوب مسواک را به مدت ۳-۴ دقیقه روی لب‌هایتان بکشید.
پ. لب‌ها را با پنبه‌ی مرطوب با آب گرم پاک کنید تا نرم شود.
ت. پوست‌های کنده و شل شده را جدا کنید.
ث. لب‌ها را با روغن بادام زمینی ماساژ دهید.

برای حصول بهترین نتایج، بگذارید یک شب به همان حالت باقی بماند تا لب‌های نرم‌تری داشته باشید!