از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

معجون سلامت کلیه

وضعیت موجود
قیمت 55000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

کلیه ها وظیفه دفع مواد زاید از بدن را بر عهده دارند. در صورت ابتلا به دیابت، پرفشاری خون یا سخت شدن شریان ها، احتمال ابتلا به بیماری کلیوی نیز افزایش می یابد که این اندام های لوبیایی شکل را از ارائه عملکرد مناسب باز می دارد.

کلیه ها وظیفه دفع مواد زاید از بدن را بر عهده دارند. در صورت ابتلا به دیابت، پرفشاری خون یا سخت شدن شریان ها، احتمال ابتلا به بیماری کلیوی نیز افزایش می یابد که این اندام های لوبیایی شکل را از ارائه عملکرد درست باز می دارد. بیماری کلیوی می تواند زندگی انسان را در معرض خطر قرار دهد، از این رو، باید اقدامات لازم را برای مراقبت از کلیه ها و پاکسازی آنها انجام دهید. کلیه ها اندام هایی داخلی هستند و به آنها دسترسی مستقیم نداریم، اما مصرف برخی مواد غذایی می تواند به پاکسازی آنها کمک بکند.

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

دمنوش برای کلیه:

1. دمنوش جعفری:

در صورتی که می‌خواهید کلیه‌ها را پاکسازی کنید، سنگ کلیه را از بین ببرید و دستگاه ادراری خود را سالم نگه دارید، جعفری ماده‌ی خوراکی بی‌نظیری برای این کار محسوب می‌شود.

2. دمنوش مریم گلی:

چای مریم گلی به عنوان یک عامل ادرارآور طبیعی و محرک کبد و کلیه‌ها قادر است فرایند دفع سموم از بدن‌ را از طریق ادرار تسریع ببخشد. این وضعیت می‌تواند فشار را از روی دستگاه لنفاوی و هم‌چنین کلیه‌ها و کبد کاهش دهد. به علاوه، این دمنوش با افزایش تعریق می‌تواند به سم زدایی بدن از طریق پوست نیز کمک کند.

3. دمنوش قاصدک:

اعتقاد بر این است که نوشیدن چای قاصدک باعث بهبود نارسایی کلیه می‌شود. ریشه قاصدک علاوه بر خواص ضد التهابی‌اش که به کاهش درد و تورم کمک می‌کند، قادر است به دفع سنگ کلیه نیز کمک کند. پتاسیم موجود در این گیاه دارویی باعث ایجاد چنین خاصیتی در آن می‌شود. هم‌چنین، ریشه‌ی قاصدک به عنوان ماده‌ی ادرارآور طبیعی نیز شناخته می‌شود.

ریشه گیاه قاصدک ممکن است. با داروهای ضد  فشار خون و دیابت تداخل ایجاد کند. از این رو، در صورت مصرف هر یک از این داروها، از این درمان خانگی برای سنگ کلیه استفاده نکنید. هم‌چنین، استفاده از این درمان خانگی برای افراد مبتلا به بیماری‌های مربوط به کیسه صفرا نیز توصیه نمی‌شود.

 

4. دمنوش گل صد تومانی:

یک مطالعه انجام‌شده بر روی موش‌ها که در  ۲۰۱۰ در ژورنال “Phytomedicine” منتشر شد، نشان داد که دمنوش عصاره‌ی گل صد تومانی اثر آنتی‌اکسیدانی بر استرس اکسیداتیو ناشی از دیابت در کلیه‌ها دارد زیرا سوژه‌ ها کاهش آلبومین ادرار را تجربه کردند. آلبومین ادرار یک شاخص قابل‌توجه از سلامت نامناسب کلیه‌ها است. این مطالعه همچنین کاهش علائم آسیب کلیوی را نشان داد. و بنابراین نشان داد که چای گل صد تومانی برای سلامت کلیه می تواند موثر باشد.

5. دمنوش گزنه:

این گیاه دارویی عملکرد دستگاه ادراری را بهبود می‌بخشد و تعادل الکترولیتهای بدن را حفظ می‌کند. با افزایش میزان ادرار، سنگ‌های کلیه به آسانی از بدن خارج می‌شوند.  نوشیدن چای گزنه می‌تواند سلامت کلیه‌ها را نیز ارتقا دهد. ثابت شده‌است که چای گزنده می‌تواند به عنوان یک دیورتیک (ادرارآور) عمل کند. در نتیجه، اثر خوبی بر روی کلیه‌ها دارد. در واقع، این چای با افزایش میزان ادرار از رشد سنگ کلیه جلوگیری می‌کند.

6. چای دارچین:

دارچین به علت توانایی فوق‌العاده‌ای که برای تنظیم سطح گلوکز در بدن دارد، یکی از داروهای خانگی برای نارسایی کلیه و بیماری است. افزودن دارچین به چای می‌تواند به کنترل گلوکز کمک کند و از شما در برابر اختلالات قند خون محافظت کند. گلوکز بیش از حد می‌تواند خطر ابتلا به دیابت و نارسایی کلیه را افزایش دهد. این ممکن است خبر خوبی برای بیماران مبتلا به نارسایی کلیه و بیماری‌های کلیوی باشد. هیچ کس نمی‌تواند در برابر عطر و طعم فوق‌العاده‌ی خوراکی‌های دارچینی مقاومت بکند. 

7. دمنوش گل ادریس:

گیاه ادریسی باعث افزایش میزان ادرار می‌شود. این کار سنگ‌هایی را که در کلیه‌ها جا خوش کرده‌اند به خارج از مجاری ادراری می‌فرستد.  با افزودن برگ‌های گل ادریسی به آب داغ و دم کشیدن آن به مدت چند دقیقه، می‌توانید دمنوش های گیاهی ادریس را تهیه کنید. می‌توانید از دمنوش ادریس برای درمان سنگ کلیه بدون جراحی روزی سه مرتبه استفاده کنید.

8. دمنوش ریحان:

ریحان از آن دسته گیاهان دارویی است که معمولا به طور رایج در آشپزی از آن استفاده می‌شود. این گیاه دارویی به طور طبیعی باعث تقویت کلیه‌ها می‌شود و به همین شکل.به دفع سنگ‌های کلیه نیز کمک می‌کند.  برگ‌های ریحان را به مدت ۷ الی ۱۰ دقیقه در آب جوش قرار دهید تا دم بکشند.  این دمنوش را از صافی عبور دهید. و در صورت تمایل، برای بهبود طعم آن، مقداری عسل نیز اضافه کنید.  این دمنوش را ولرم بنوشید.

9. دمنوش کاکل ذرت:

کاکل ذرت که به آن موی ذرت هم گفته می‌شود. حاوی ترکیبات ادرارآوری است که می‌توانند به دفع سنگ‌های کلیه از بدن کمک کنند. با استفاده از کاکل ذرت و آب جوش، یک دمنوش گیاهی تهیه کنید و آن را بنوشید.از این دمنوش گیاهی، یک بار صبح و یک بار شب مصرف بکنید.

10. چای بابونه:

چای بابونه حاوی خواص ضد باکتری و اثرات آنتی‌اکسیدانی است که می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. قوی بودن سیستم ایمنی بدن نقش مهمی در محافظت از بدن شما در برابر مشکلاتی مانند: عفونت، سرماخوردگی و بیماری کلیه دارد. علاوه بر این، چای بابونه به عنوان نوعی داروی خانگی برای نارسایی کلیه محسوب می‌شود. که به کلیه کمک می‌کند تا سموم و مواد زائد بدن را از بین ببرد.