از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

شاطره100گرمی

وضعیت موجود
قیمت 8000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

به فارسی شاه تره و در کتب طب سنتی با نام های شاه تره و بقله الملک و شاهترج نام برده می شود، به هندی آن را پیت پاپارا گویند.

ترکیبات شیمیایی شاه تره

طبق بررسی های به عمل آمده در شاه تره ترکیبات غیر آلکالوییدی پنتاتر یا کونتان و تانن و فوماریک اسید مشخص شده است.

خواص درمانی گیاه شاطره

در هند از شاه تره به عنوان ضد کرم و مدر و معرق و تب بر و برای تب های ضعیف مصرف می شود و به علاوه به عنوان صاف کننده ی خون در رفع بیماری های پوستی کاربرد دارد.

شاه تره از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی مرکب القوی است یعنی در حرارت معتدل و خیلی خشک است و عده ای آن را گرم و خشک می دانند ولی شیخ الرئیس بوعلی سینا آن را کمی سرد هم گفته است.

از نظر خواص معتقدند که باز کننده انسداد کبد و طحال و مقوی این دو عضو است و مسهل اخلاط سه گانه خصوصا سودا و تلخی صفرا و سودای سوخته است و خون را صاف می کند و مدر است و اشتها را تحریک می کند.

گونه دیگری از شاه تره از نظر خواص تصفیه کننده خون و صفرا بر و اشتها آور است و مدر و قاعده آور می باشد و در بیماری های جلدی به علت اثری که در تصفیه خون دارد مفید است.

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

نسخه های موثر با شاطره

اگر شاه تره با سرکه یا آب عسل یا مخلوطی از سرکه و عسل خورده شود برای رفع قی صفراوی و آشفتگی های بلغمی و پاک کردن معده از فضولات حبس شده در معده بسیار نافع است.

آب برگ تازه شاه تره با شکر یا تمبر هندی برای پاک کردن معده و روده ها و باز کردن گرفتگی های کبد و طحال وتقویت و رفع یرقان و بیماری های پوستی نظیر جرب و خارش مفید است، هم چنین از اسهال جلوگیری می کند و مالیدن آن به چشم برای تقویت دید چشم و ممانعت از اشک زیاد نافع است.

اگر با صمغ عربی به پلک مالیده شود از روییدن مجدد موی منحرف در پلک چشم که کنده شده باشد ممانعت به عمل می آورد و مضمضه عرق شاه تره برای التیام جراحت کام دهان و زبان و استحکام لثه و ضماد آن با حنا برای معالجه جرب و خارش پوست مفید است.