از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

بابونه100گرمی

وضعیت موجود
قیمت 7000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

بابونه مقوی مغز و اعصاب:

در متون پزشکی و دارویی کهن و نیز از نگاه حکمای ایران بابونه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و هست. برای مثال در آثار دیوسکوریدوس، جالینوس، ابن سینا و ابن بیطار با بیان‌های متفاوت به خواص درمانی این گیاه از جمله در بیماری‌های دستگاه عصبی، گوارشی و تنفسی اشاره شده است.

بابونه مقوى دِماغ و اعصاب و قوای جنسی با قوت تِریاقیه، جهت بیماری‌های دِماغی و سردرد و تحلیل ریاح گوش مناسب است و جویدن آن جهت زخم‌های دهان و زبان نفع بسیار دارد. مُدّر فضولات و پاک کننده کثافات سینه است و بثورات را از بین می‌برد و جوشانده آن رنج و خستگی‌ها و صلابات و نزولات و درد رحم و مقعد را زایل می‌کند.

مهمترین خواص درمانی بابونه:

ابن سینا به خواص این گیاه برای بهبود ورم‌ها، جوش‌ها و تب‌های مختلف اشاره کرده و اثراتش را روی اندام‌های دفعی و گوارشی، مفاصل، سر، چشم و قفسه سینه توضیح داده است.

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

بابونه از گیاهان تب بر مشهور و ضد سرماخوردگی است مقوی معده و بادشکن بوده و دارای خواص ضد کرم امعاء مس باشد.

گیاه بابونه در نرم نمودن تورم‌های مختلف، همچنین در خرد کردن سنگ مثانه و دفع سودا و بلغم متعفن و عسرالبول یا دشواری دفع ادرار و جرب و احتباس عادت زنانه مؤثر بوده و اخلاط غیرطبیعی را به طور کلی دفع می‌نماید.

بنا به اعتقاد شیخ به علت خاصیت سست کنندگی و تحلیل برندگی بابونه، تسکین دهنده ورم‌های ناشی از گرمی است و باعث تقویت اعضایی که اعصاب از آن می‌گذرد می‌شود و چون حرارتش شبیه به حرارت جاندار است، بهترین دارو برای رفـع خستگی نسبت به دیگر داروها است.

بابونه برای سر دردهای ناشی از سردی و تخلیه سر از فضولات مفید اسـت، چـون خاصیت تحلیل برندگی بدون جذب دارد. همچنین بابونه مُفتح، محلّل بدون جذب و مقوی مغز است، بابونه برای تو دماغی حرف زدن مفیـد و بدل آن شوید است همچنین برای درمان برخی انواع استفراغ نیز منفعت دارد.

طبع بابونه گرم است یا سرد؟

طبیعت یا مزاج بابونه گرم و خشک است، حکیم عقیلی خراسانی صاحب کتاب مخزن الادویه نیز چنین آورده است: طبیعت گل بابونه در دوم گرم و در آخر اول خشک اسـت و طبیعت ریشه بابونه در دوم گرم و در اول خشک است.

دمنوش یا جوشانده بابونه

جوشانده یا خیسـانده گل بابونه مقوی عمومی بدن، خصوصا معده است، هم چنین نفخ معده و روده را از بـین می‌برد. دمنوش آن برای میگرن، سر درد، کمر درد و... مفید است، که به خاطر خاصیت بی حس کنندگی و ضـد تشـنج بودن آن است. در ضمن جوشانده و تنتور آن برای نرم و براق کردن و طلایی رنگ کردن مو بسیار استفاده می‌شود.

مصرف دم‌کرده بابونه به شکل ناشتا مقوی معده، مقوی و بادشکن است و استفاده از بخور دم کرده آن بر روی صورت، باعث شادابی و تجدید حیات سلول‌های پوست می‌شود.