از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

شکر سرخ

وضعیت موجود
قیمت 8000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0

از خواص شکر سرخ می‌توان به تقویت سیستم ایمنی بدن ،کاهش خستگی، رفع قولنج، درمان یبوست و بهبود التهابات لثه اشاره کرد. شکر سرخ که به شکر قرمز، شکر مازندران و شکر نیشکر معروف است حاصل پختن شیره نیشکر است و فواید بسیار زیادی دارد.

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

شکر سرخ

شکر قهوه‌ای قند نیشکر است که به‌طور مشخص سرخ یا قهوه‌ای‌ رنگ است. علت رنگ سرخ بودن آن وجود شیرهٔ قند (ملاس) است. شکر نیمه پالایش شده که هنوز اثر شیرهٔ قند دارد همان شکر سرخ است. حاوی ویتامین، پروتئین و املاح معدنی فراوانی است. فیبر، آنتی اکسیدان، آهن، کلسیم، فسفر، پتاسیم و منیزیم از جمله آنهاست که باعث می‌شود این ماده مغذی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها مؤثر باشد. از حرارت دادن عصاره گیاه نیشکر حاصل می‌شود. علت نامگذاری این ماده نیز به همین دلیل است، زیرا شیره نیشکر را با آتش حرارت داده و سرخ می‌کنند. نسبت به دیگر شکر‌ها از کالری و ساکاروز کمتری برخوردار است که این یکی از مهمترین خواص شکر سرخ است،

زیرا برای استفاده افراد دیابتی و کسانی که رژیم غذایی دارند مناسب خواهد بود. رنگ آن  بسته به نوع نیشکر کاشته شده، شرایط مزرعه کشت نیشکر و میزان حرارت هنگام پخت آن ممکن است متفاوت باشد، اما در خواص شکر سرخ بدست آمده تاثیری ندارد.

شکر قهوه‌ای در واقع همان شکر سفید است که مقدار اندکی ملاس به آن اضافه شده است، همین. بسته به میزان ملاسی که به همان شکر سفید اضافه می‌شود، رنگ شکر قهوه‌ای از قهوه‌ای کمرنگ تا پررنگ متغیر می‌شود و به نسبت همان ملاس و رنگ حاصل از آن، میزان مواد مغذی‌اش تفاوت می‌کند.

تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است.

ضد نفخ و ملین است و در درمان خانگی یبوست از آن استفاده می‌کنند.

بازکننده‌ی گلوست و گرفتگی صدا را برطرف می‌کند.

مصرف آن قند خون را می‌کاهد و برای سلامت قلب و عروق مفید است.

در درمان سرماخوردگی موثر است و ریه خشک را درمان می‌کند.

برای مادران باردار و افراد تحت رژیم غذایی و لاغری بهترین گزینه است، زیرا کالری و قند کمی دارد.

در پاکسازی خون و درمان کم خونی مفید است.

از دیگر خواص  شکر سرخ آن خاصیت تقویت کنندگی کبد است.

با کمک به استحکام مفاصل و استخوان‌ها، روند پیری زودرس را به تأخیر می‌اندازد.

استفاده از آن نیروی جنسی را قوا می‌بخشد.

التهابات معده و درد‌های شکمی را درمان می‌کند.

به شادابی و جوانسازی پوست کمک می‌کند.