درمانی عالی برای بزرگی سینه مردانه بدون جراحی

 
 
 
سینه مردانه
 

 

سینه مردانه را اینطور کوچک کنید

بزرگی سینه ها در مردان، شرایطی است که در آن سینه هایشان اندازه غیرطبیعی و بزرگ دارند و اغلب به علت میزان نامنظم هورمون ها در دوران بلوغ اتفاق می افتد. این شرایط بر روی یک سینه یا هر دو تاثیر می گذارد و ممکن است رشد ناهموار و ناقص داشته باشد.

سینه مردانه

نشانه های رایج بزرگی سینه مردانه :

سینه های بزرگتر از حد طبیعی، سفت شدن توده سینه، تخلیه خون از نوک سینه و حساس شدن سینه ها.

علل شایع بزرگی سینه مردانه :

سایر علل نادر ابتلا به ژنیکوماستی یا همان بزرگی سینه در مردان:

 • تیروئید پرکار
 • نقص ژنتیکی
 • وجود تومورها

درمان های پزشکی نیز می تواند موجب بزرگی سینه شود. چنین درمان های پزشکی عبارتند از:

 • استفاده از داروهای ضد سرطان
 • استفاده از داروهای کورتیکو استروئید ها و استروئیدهای آنابولیک
 • داروهای HIV
 • آنتی بیوتیک ها
 • داروهای ضد قارچی

علاوه بر این، سوء مصرف دارو و یا الکل می تواند منجر به ژنیکوماستی شود.

سینه مردانه

علت و علائم ژنیکوماستی یا بزرگی سینه مردانه

رعایت این نکات در رابطه با بزرگی سینه مردانه:

در این مقاله برخی از نکات شیوه های خوب در رابطه با سینه های ژنیکوماستی آورده شده است:

 • قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی را با خوردن محصولات ارگانیک کاهش دهید.
 • از مصرف مواد مخدر تسکین دهنده مانند ماری جوانا اجتناب کنید.
 • از در معرض قرار گرفتن آلودگی هایی مانند سرب دوری کنید و در معرض آفتاب قرار نگیرید زیرا ممکن است منجر به بزرگی بیش از حد سینه ها شود.
 • روزانه با نوشیدن آب زیاد، بدنتان را هیدراته نگه دارید.
 • برای حفظ وزن مطلوب خود تلاش کنید.
 • مصرف مکمل های تغذیه ای و دارویی برای بدن سازی را متوقف کنید.
 • مصرف الکل را ترک کنید.

19 درمان طبیعی برای بزرگی سینه مردانه

در ادامه مقاله درمان های طبیعی و داروهای خانگی برای درمان ژنیکوماستی آورده شده است:

1. کمپرس سرد:

با استفاده از تکه های یخ و اعمال آن روی سینه ها می توانید سایز و اندازه آنها را تا حدی کاهش دهید. اثر خنک کننده ای که یخ دارد، عملکرد بافت هایی که باعث بزرگی سینه میشوند را متوقف میکنند.

کمپرس سرد همچنین درد و تورم همراه با ژنیکوماستی را کاهش می دهد. برای انجام این درمان، تعدادی از مکعب های یخی را درون یک پارچه قرار دهید و ببندید آن را به مدت یک دقیقه روی سینه ها اعمال کنید. این درمان را هر زمانی که احساس درد و یا حساسیت داشتید انجام دهید.

2. زردچوبه:

زرد چوبه یک درمان طبیعی و موثر برای ژنیکوماستی است. زرد چوبه به سطح هورمون تستوسترون را در مردان افزایش اندازه سینه آنها را کاهش می دهد. زردچوبه برای سوزاندن چربی بیشتر موثر است.

 برای درمان، یک فنجان آب و یک تا دو قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با یکدیگر ترکیب کنید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه بجوشد و سپس آن را دوبار در طول روز بنوشید و یک بار صبح و یکبار قبل از خواب مصرف کنید. اگر مزه آن را دوست ندارید، می توانید از کپسول های زردچوبه استفاده کنید.

3.اجتناب از الکل:

اگر از بیماری ژنیکوماستی رنج می برید، باید مصرف الکل را به طور کل متوقف کنید. الکل باعث افزایش تولید استروژن می شود و ممکن است علائم را وخیم تر کند.

علاوه بر این چنانچه بارها بارها در بخش های مختلف در سلامت نمناک توضیح داده ایم مصرف بیش از حد الکل برای سلامت کلی بدن مضر است. بنابراین برای جلوگیری از بزرگ شدن بیشتر سینه باید از آن اجتناب کنید. 

علت بزرگ شدن سینه مردان

اجتناب از الکل برای کوچک کردن سینه مردانه

برای جلوگیری از رشد سینه مردانه چه باید کرد؟

4. خارمریم:

بیماری کبدی نیز ممکن است باعث افزایش رشد بیش از حد سینه در مردان شود، اگر این مورد برای شما هم وجود دارد ،می تواند از خارمریم استفاده کنید. که به از بین بردن مسائل مربوط به کبد کمک می کند و عملکرد آن را بهبود می بخشد و اندازه بزرگ سینه ها را که ناشی از عملکرد ضعیف کبد بوده است، کاهش می دهد.

یک قاشق غذاخوری از دانه های خارمریم را خرد کنید و حدود سه فنجان آب بیفزایید. اجازه دهید تا به مدت 18 تا 20 دقیقه بجوشد و یک لیوان از آن را همراه با یک قاشق غذاخوری عسل بنوشید. تا زمان درمان و رفع علائم کبدی، این نوشیدنی را چندین بار در هفته مصرف کنید.

5.گل ساعتی:

گل ساعتی حاوی کریزین است که مانع از شکسته شدن تستسترون در بدن می شود و میزان آن را در سطح کافی و مناسب حفظ می کند. یک قاشق چای خوری گل ساعتی خشک شده را به یک فنجان آب بیفزایید و بعد از 10 دقیقه خیس خوردن، آن را بنوشید این مایه را تا زمانی که سایز سینه هایتان کاهش یابد، هر روز بنوشید. همچنین می توانید از مکمل های این گیاه استفاده کنید.

6.دانه های کتان:

دانه های کتان سرشار از اسید های چرب امگا 3 هستند که باعث افزایش میزان تستسترون خواهند شد و مانع از بزرگ شدن بیش از حد سینه در مردان می شوند.

یک قاشق غذاخوری از دانه های آسیاب شده کتان را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و برای به دست آوردن بهترین نتایج، هر روز یک لیوان از آن بنوشید. شما همچنین می توانید به مدت چندین هفته یک تا دو قاشق غذاخوری روغن دانه های کتان را همراه با وعده های غذاییتان میل کنید.

7. روغن ماهی:

روغن ماهی یکی دیگر از منابع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 است که ممکن است به کاهش اندازه سینه ها کمک کند. اسیدهای چرب امگا 3، سطح استروژن را کاهش می دهند که یکی از علل افزایش سایز سینه ها خواهد بود.

پس از مشاوره با پزشک، می توانید از روغن ماهی یا مکمل های امگا 3 در دوز های توصیه شده، استفاده کنید. از جمله ماهی هایی که حاوی امگا 3 هستند، ماهی قزل آلا، خال مخالی، تن و سالمون می باشد.

8. قاصدک:

یکی از ویژگی های منحصر به فرد قاصدک، خواص دیورتیک است که برای درمان ژنیکوماستی مفید است. قاصدک همچنین چربی ها و استروژن اضافی را از بدن دفع می کند.

برای این درمان، یک قاشق چای خوری از گیاه قاصدک را با یک فنجان آب جوش ترکیب کنید و درب آن را بگذارید و بعد از 8 تا 10 دقیقه بنوشید.این درمان را سه بار در روز تکرار کنید.

9. ورزش کردن:

ورزش، بهترین درمان برای ژنیکوماستی است. ورزش نه تنها رسوبات چربی اطراف قفسه سینه را کاهش می دهد،بلکه برای تعادل سطوح هورمونی نیز موثر است و کمک می کند. در نتیجه اندازه سینه های شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

تمریناتی مانند بلند کردن وزنه و ورزش های هوازی را انجام دهید که باعث تحریک ماهیچه ها و از دست رفتن چربی می شود. شما همچنین می توانید در هنگام تمرین، ماهیچه های قفسه سینه را نیز حرکت دهید که تاثیر بسزایی خواهد داشت. تمرینات سبک، مانند پیاده روی کردن یا دویدن نیز می تواند برای مقابله با این مشکل موثر باشد.

علت رشد سینه مردانپ

بهترین ورزش سوزاندن چربی سینه مردان

بهترین درمان های خانگی برای درمان بزرگی سینه مردانه

10.روی:

سطوح ناکافی روی در بدن، ممکن است منجر به ژنیکوماستی شود. مطالعات نشان می دهد که سطوح بالای روی در بدن ممکن است سطح تستسترون را افزایش دهد و سینه های شما را بزرگتر کند.

برای میزان مناسب و سالم آن بهتر است با پزشک مشورت کنید.علاوه بر مکمل های روی، آجیل، کشمش، صدف، خرچنگ و لوبیا منابع غنی از روی می باشند.

11.عشبه بیابانی:

عشبه بیابانی اغلب توسط ورزشکاران مصرف می شود، زیرا حاوی استروئل می باشد و بهبود عضلات و کاهش اندازه سینه کمک می کند. یک قاشق چای خوری از ریشه خشک شده، عشبه بیابانی را با یک فنجان آب داغ مخلوط کنید و اجازه دهید 8 تا 10 دقیقه بماند و در آخر ، چای را صاف کنید و بنوشید.

12. شبدر قرمز:

شبدر قرمز حاوی ترکیبی به نام ژنیستئین است که به کاهش سطح استروژن در مردان کمک می کند. بنابراین چنانچه در بخش سلامت نمناک توضیح داده ایم می تواند در کاهش سایز سینه های بزرگ که ناشی از استروژن بالا هستند، موثر باشند.

شما می توانید با جوشاندن مقداری از این گیاهان آن را بنوشید و یا به سادگی مکمل آن مصرف کنید. برای داشتن دوز های ایمن به پزشکتان مراجعه کنید. به خصوص اگر در عین واحد از قرص ها و مکمل های تنظیم هورمون ها استفاده می کنید.

13. از مصرف سویا اجتناب کنید:

محصولات سویا حاوی فیتواستروژن هایی هستند که سطح استروژن در بدن را افزایش می دهند. بنابراین، باعث بزرگ شدن سینه شما نیز می شود. اگر دچار ژنیکوماستی هستید، مصرف سویا ممکن است، وضعیت شما را وخیم تر کند. برای جلوگیری از این اتفاق، مصرف محصولات سویا را به طور کامل قطع کنید.

14. چای ریشه زنجبیل:

زنجبیل متابولیسم را افزایش می دهد و به سوختن چربی بیشتر کمک می کند. بنابراین ممکن است که در کاهش چربی های جمع شده اطراف سینه مردان تاثیر گذار باشد.

مقداری از ریشه خشک شده زنجبیل را با یک لیوان آب بجوشانید و درب آن را بگذارید و پس از چند دقیقه بنوشید. این درمان را به مدت چند ماه، هر روز تکرار کنید.

15. چای سبز:

چای سبز با آنتی اکسیدان هایی که دارد، بدن را سم زدایی میکند و به چربی سوزی کمک می کند. همچنین ممکن است چربی هایی را که باعث بزرگ شدن سینه ها شده اند را کاهش دهد.

برگ های خشک شده چای سبز را به یک فنجان آب جوش بیفزایید و اجازه دهید چند دقیقه دم بکشد و بنوشید. از این چای تا رسیدن به وزن ایده آل و کاهش مناسب سینه هایتان به طور منظم استفاده کنید.

چای سبز برای مردان

درمان چربی سینه مردانه با چای سبز

سینه مردانه را با این روش های کوچک کنید:

16. نمک اپسوم یا سولفات:

نمک سولفات به کاهش میزان احتباس آب در بدن کمک می کند و اندازه سینه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. همچنین به متعادل کردن هورمون و سم زدایی بدن کمک می کند و آن را در یک سطح ایمن حفظ می کند.

وان حمام خود را با آب گرم و حدود دو فنجان نمک اپسوم پر کنید، به خوبی مخلوط کنید و حداقل 15 دقیقه در آن بمانید. این کار را سه بار در هفته برای گرفتن نتایج بهتر، تکرار کنید. در صورت داشتن مشکلات قلبی یا فشار خون بالا از حمام نمک سولفات اجتناب کنید.

17. از آلودگی های مانند سرب دور بمانید:

اگر با ژنیکوماستی مقابله می کنید، بسیار مهم است که از آلودگی های خاصی مانند سرب دور بمانید. سطح بالایی از سرب ممکن است باعث ایجاد سینه های بزرگ تر از حد معمول شود. برای جلوگیری از این امر، در معرض سرب قرار گرفتن را به حداقل برسانید.

18. از روغن اسطوخودوس و روغن درخت چای استفاده نکنید:

اگر دچار ژنیکوماستی هستید، باید از روغن اسطوخودوس و یا درخت چای به هر شکلی دور بمانید. ثابت شده است که این روغن های ضروری وضعیت را بدتر و وخیم تر می کنند، در کل از محصولاتی که حاوی چنین روغن هایی هستند هم استفاده نکنید.

19. مصرف میوه ها و سبزیجات:

خوردن میوه ها و سبزیجات بیشتر به کاهش سایز سینه ها کمک می کند. میوه ها و سبزیجات تازه حاوی فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی هستند که می توانند در سوزاندن چربی و کالری اضافی به شما کمک کنند.

موز، انواع توت ها، هویج خام، کرفس، گوجه فرنگی و اسفناج را در مقادیر کافی به رژیم غذایی روزانه خود بیفزاید. علاوه بر همه این ها در طول روز برای افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش وزن، آب و مایعات زیادی بنوشید.