راهکارهای مقابله با ویروس کرونا

آشنایی با ویروس کرونا

ویروس کرونا گروه بزرگی از ویروس ها هستند.که بیشتر خفاش ها ، خوک ها  و پستانداران کوچک را آلوده می کنند. و طبق تحقیقات انجام شده این بیماری از طریق حیوانات به انسان ها منتقل شده است. ویروس کرونا شبیه ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا است و از طریق سرفه عطسه تا شعاع دو متری در فضای باز انتقال می یابد. خبر خوب در مورد ویروس جدید کرونا این است که به راحتی با رعایت نکات بهداشتی.می توانید از ابتلا به آن پیشگیری کنید.

راههای پیشگیری از ویروس کرونا

تمامی راه حل هایی که برای مقابله با ویروس کرونا اعلام شده است.دقیقاً مشابه همان راهکارهایی است که برای مقابله با سرماخوردگی انجام می دهیم. به خاطر داشته باشید که بیشتر افرادی که از طریق این ویروس مرده اند، افراد پیر یا سالخورده ای بوده اند.که از قبل بیماری های مزمن دیگری مانند فشار خون بالا یا دیابت داشته اند. بنابراین باید بیشتر مراقب این افراد و البته کودکان بود.

سازمان جهانی بهداشت و سلامت با هدف اگاهی رسانی در مورد این ویروس خطرناک در جهان کمپین از خودت محافظت کن را راه اندازی کرده است. در این مطلب راهکارهای مقابله با آن معرفی کرده است که در ادامه به آن اشاره می شود.

 

1. مرتباً دستان خود را بشویید

حتماً دست های خود را با آب و صابون بشویید یا از ژل های ضدعفونی کننده استفاده کنید. 

برای خرید ژل های ضدعفونی با بالاترین کیفیت به سایت داروشاپ www.daroo.shop مراجعه فرمایید.

 2. بهداشت تنفس را تمرین کنید

هنگام سرفه و عطسه ، دهان و بینی خود را با دستمال کاغذی بپوشانید و بلافاصله آن را درون سطل بسته ریخته و دستان خود را با آب و صابون بشورید. در ضمن باید دهان و بینی خود را در هنگام سرفه و عطسه بپوشانید.تا از شیوع میکروب و ویروس جلوگیری کنید. اگر به دستان خود عطسه کرده یا سرفه کنید ، ممکن است اشیاء یا افرادی را که لمس می کنید آلوده کنید و نادانسته ویروس خود را انتقال دهید.

کرونا ویروس

3. حفظ فاصله اجتماعی

حداقل  فاصله بین خود و سایر افراد بخصوص افرادی که سرفه، عطسه می کنند یا تب دارند 1 متر است. بنابراین فاصله اجتماعی خود را رعایت کنید و از ترددهای غیر ضروری در شهر بپرهیزید.

4.عدم تماس دست با چشم و بینی

دستان شما در طی روز با سطوح آلوده بسیاری در ارتباط است.حال فکر کنید دستان خود را با چشم و بینی خود تماس دهید. این امر به سادگی موجب انتقال بیماری می شود بنابراین تا جای که امکان دارد از تماس دست ها با چشم و بینی جلوگیری کنید.

5.تقویت سیستم ایمنی

یکی از بهترین راهکارها برای مقابله با ویروس کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن است. ترس و اضطراب سبب تضعیف سیستم ایمنی و سرکوب سیستم دفاعی در برابر ابتلا به بیماری های ویروسی از جمله کرونا می شود. بنابراین استرس و ترس از بیماری کرونا را از خود دور کنید . شما می توانید با مصرف ویتامین و مینرال ها سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید. در ادامه لیستی از بهترین داروهای تقویت سیستم ایمنی بدن نوشته شده است.
  • قرص مکیدنی رویال ژلی + پروپولیس ویتارمونیل
  • آمپول ویال خوراکی بایوتن
  • سافت ژل سیبرجین هلث اید
  • کپسول بادی کلینز مارینوکس
  • کپسول کیوتن پلاس 
  • شربت مولتی سانستول
  • مولتی ویتامین A to Z ویتالایز
  • شربت ایمیونس و ...