مشکلات کوچک بدن که خبر از اشکالی بزرگ می دهند

 
 
 
مشکلات بدن
 

 

تغییرات بدن که خبر از مشکلات جدی می دهند

برخی از مشکلات بدن می توانند بسیار آزار دهنده باشند – آن ها ممکن است ساده به نظر برسند و به اندازه کافی زنگ خطر برای احساس اجبار در بررسی آن را نداشته باشید و حداقل در مراحل اولیه این موضوع صدق می کند.

مشکلات بدن

پزشکان می گویند که اگر افراد درمورد مشکلشان بدانند ، درمان آسان تر خواهد بود و در بعضی موارد تشخیص زود هنگام ممکن است عملاً جان شما را نجات دهد.

ده تغییر در بدن که می تواند چیزهای زیادی را درمورد سلامت نشان دهد

1. زبانِ دالبر شکل

زبان دالبر شکل وضعیتی است که لبه های زبان مانند پوست پا به نظر می رسند و اساساً به این معنی است که زبان بزرگتر از فک پایین است، مگر در مواردی که دچار آسیب فک شده باشید ، این حالت معمولاً در اثر تورم ایجاد می شود.

تورم می تواند نتیجه برخی موارد باشد و بعضی از آن ها را بدون مراجعه به پزشک مانند مثلاً کم آبی بدن می توان به راحتی برطرف کرد اما اگر علائم دیگری مانند درد ، گرفتگی ، ریزش مو ، فشار خون پایین و کبودی را تجربه می کنید ، ممکن است نشانه ای از اختلال تیروئید باشد.

مشکلات بدن

2. خطوط سیاه روی ناخن ها

ناخن ها اغلب می توانند در مورد سلامتی ما مسائل زیادی را بیان کنند و بعضی از افراد به طور طبیعی ناخن های بسیار ضخیم یا نازکی دارند اما اگر متوجه تغییر در ساختار یا رنگ آن ها می شوید باید آن را بررسی کنید و خطوط عمودی یکی از آنهاست و می تواند نشانه ملانوم باشد و اگر به یاد نمی آورید که به ناخن خود صدمه وارد کرده اید یا توضیح واضح دیگری ندارید که و یا نمی دانید چه چیزی باعث ایجاد خط تیره شده است ، حتما باید توسط یک متخصص بررسی شود.

3. رشد غیرمعمول مو برای خانم ها

اگر به طور ناگهانی مو در ناحیه مردانه مانند بالای لب ، اطراف چانه یا زیر شکم شما شروع به رشد کند ، می تواند نشانه ای از سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) باشد که تخمدان ها به دلیل عدم تعادل هورمونی بزرگ می شوند. چنانچه سلامت نمناک عنوان می کند به خاطر داشته باشید که ژنتیک نیز می تواند یک دلیل باشد بنابراین ابتدا عکس افراد بستگان خود را بررسی کنید.

 رشد غیر طبیعی مو زائد

4- جوش های روی خط فک و چانه

در زیر پوست غدد ریزی وجود دارد که روغن های طبیعی تولید می کنند تا پوست ما در وضعیت خوبی قرار بگیرد و این روغن ها از طریق منافذ به بالا حرکت می کنند و وقتی بنا به دلایلی ، این غده ها روغن بیشتری از آنچه پوست ما از عهده آن برمی آید ، تولید می کند شروع به جوش زدن می کند.

برای خانم ها جوش زدن در خط فک می تواند نشانه عدم تعادل هورمونی باشد - وقتی بیش از حد هورمون مردانه ، تستوسترون تولید می شود و این غدد تولید روغن را تحریک می کند.

5- ابرو های نازک

با افزایش سن ، ریزش موی طبیعی را تجربه می کنید اما نازک شدن ابروها می تواند نشانه ای از کم کاری تیروئید باشد و اگر غده تیروئید به درستی کار نکند ، ممکن است هورمون خاصی بیش از حد یا به اندازه کافی ایجاد نشود و هر دو حالت باعث ریزش موهای بدن می شوند.

ما همیشه موها را از دست می دهیم و این یک روند طبیعی است اما قرار است رشد جدیدی جایگزین آن شود و وقتی تولید هورمون نامتوازن باشد ، روی رشد موهای جدید در ریشه و موهایی که از بین می روند تأثیر می گذارد.

 علت نازک شدن ابرو

6. تیرگی و ضخیم شدن پوست

اگر متوجه قسمت های قهوه ای یا زرد رنگ شده اید که کمی متورم و مخمل مانند است ، ممکن است این نشانه مقاومت به انسولین باشد و قطعاً باید زودتر از موعد این موضوع را بررسی کنید. این مسئله می تواند بخشی از شرایطی باشد که بدن به روشی که باید و ممکن است منجر به دیابت نوع دو شود و به انسولین پاسخ نمی دهد.

7. جوشی که بهبود نمی یابد

همه ما هر چند وقت یک بار جوش می زنیم. و برخی از ما خوشبخت تر از سایرین هستیم ، اما به طور معمول جوش ها به دلیل منافذ مسدود شده ایجاد می شوند و با این حال ، اگر یک جوش کوچک زدید که هفته ها از بین نرفت، باید آن را بررسی کنید زیرا ممکن است نشانه ای از سرطان سلول پایه باشد. اگرچه بسیار ترسناک به نظر می رسد اما این نوع سرطان پوست کم خطر ترین است و شیوع پیدا نمی کند و می تواند نسبتاً سریع درمان شود ، به خصوص اگر زود تشخیص داده شود .

 جوش های مداوم

8- درد انگشتان دست

انگشتان ضخیم و حساس می توانند نشانه ای از سرطان ریه باشند. هنگامی که تومورهای ریه ایجاد می شوند ، برخی مواد شیمیایی را وارد جریان خون می کنند که باعث تحریک رشد بافت در زیر ناخن و نوک انگشتان می شوند و باعث ایجاد درد خواهند شد و پس اگر ضخیم شدن و تورم در انگشتان دست دارید ، آن را بررسی کنید .

9. زرد شدن پوست و سفیدی چشم ها

رنگ زرد روی پوست یا سفیدی چشم یک علامت شایع پوست برای مشکلات کبدی است . چشم ها معمولاً زرد می شوند زیرا ماده شیمیایی به نام بیلی روبین در خون تجمع می یابد و قطعاً باید به محض مشاهده رنگ زرد به پزشک مراجعه کنید ، زیرا تشخیص زود هنگام می تواند از عوارض جدی پیشگیری کند.

10. حلقه های تیره زیر چشم

حلقه های تیره معمولاً نتیجه موضوعات مربوط به سبک زندگی است . وقتی خواب کافی نداریم ، رژیم غذایی نامناسبی داریم یا یک شیوه زندگی ناسالم ، بافت چربی اطراف چشم ما تغییر می کند و پوست مان نازک تر می شود و اگرچه این نقاط تیره به طور کلی نیازی به مراقبت پزشکی ندارند اما برای شما پیامی است که باید از خود مراقبت بیشتری کنید .