وقتی دستان شما هشدار بیماری میدهد !

 
 
تشخیص بیماری
 

 

آنچه که دستان شما درباره سلامتی تان می گویند

دست ها یکی از اولین قسمت های بدن است که علائم پیری و افزایش سن را نشان می دهد ، اما آن ها همچنین می تواند نشان دهنده مشکلات خاص سلامتی نیز باشند. پزشکان می گویند که وضعیت دستان شما می تواند نتیجه چندین تغییر پزشکی در جاهای مختلف بدنتان باشند.

تشخیص بیماری

تشخیص بیماری و سلامت بدن از روی دست

1. کف دستان قرمز

پزشکان توضیح می دهند که کف دست قرمز یا اریتما می تواند نشانه ای از مشکلات کبدی به خصوص برای سنین بالای 50 سال باشد و معمولاً این قرمزی در لبه بیرونی کف دست اتفاق می افتد.

دلیل احتمالی کف دست قرمز می تواند تغییر در تعادل هورمونی باشد که باعث اتساع رگ های خونی می شود. آرتریت روماتوئید نیز می تواند دلیلی برای قرمزی کف دست باشد. اگر شاهد لکه های قرمز کف دست تان بودید برای یافتن دلیل واقعی آن باید از مشاور پزشکی کمک بگیرید و در همین حال سعی کنید که یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.

 تشخیص سلامت بدن

کف دست قرمز نشانه چه بیماری است؟

2. دلایل عرق کردن کف دست :

عرق کردن کف دست به دلایل بسیاری رخ می دهد که عبارتند از :

در این شرایط شما می توانید از ضد تعریق های قوی استفاده کنید و سعی کنید یاد بگیرید که سطح استرس خود را کنترل کنید و بدانید که استنشاق و تنفس و تمرینات یوگا و مراقبه نیز بسیار تاثیرگذار است هر گاه به نظر برسد که هیچ کار دیگری موثر نیست، حتما به پزشک مراجعه کنید.

 عرق کردن کف دست

عرق کردن کف دست و مشکلاتی برای سلامتی

3. بی حسی در کف دست و احساس سوزن سوزن شدن:

گاهی اوقات ما از خواب بیدار می شویم و احساس می کنیم که در قسمت های خاصی از بدن مان حسی وجود ندارد که اصلاحا خواب رفتگی نیز می گویند. گاهی اوقات حتی هنگام حرکت شروع به سوزنی شدن می شود و معمولا زمانی این اتفاق می افتد که مدت طولانی روی عصب های حسی فشار وارد می شود.

سوزن سوزن شدن نیز زمانی است که عصببرای بازگشت به محل خود طی می کند. در بعضی موارد این علائم در دست ها می تواند نشانه یک مشکل جدی مانند:پوکی استخوان ، سندروم تونل کارپ، کم خونی و حتی دیابت باشد. اگر شما اغلب بی حسی را بدون هیچ دلیل مشخصی دارید ، فوراً به پزشک مراجعه کنید و از او مشورت بخواهید.

 لرزش دست

احساس سوزن سوزن شدن کف دست

4. دلایل خشک شدن کف دست ها:

شایع ترین دلیل خشکی پوست کف دست معمولا کم آبی بدن و کمبود استروژن است که در دوران یائسگی اتفاق می افتد. برای جلوگیری از کم آبی بدن کافی است که به اندازه کافی آب بنوشید و از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید و همچنین ماهی، دانه ها و آجیل ها را نیز در رژیم غذایی خود قرار دهید و برای درمان هورمونی به پزشک مراجعه کنید که آن ها احتمالاً قطره های استروژن را برای کنترل آن تجویز خواهند کرد.

5. لرزش دست ها و مشکلات جدی سلامتی :

مشخص است که لرزش دست می تواند نشانه مشکلات جدی سلامتی مانند بیماری پارکینسون باشد پس اگر نگرانی جدی دارید حتما به پزشک مراجعه کنید. در همین حال مصرف قهوه و کافئین را تا حد زیادی محدود کنید زیرا آن ها همچنین می تواند باعث تشدید لرزش دستانتان شود. دلایل دیگر نیز ترس و استرس است که باید آن را تا حد زیادی کنترل کنید.

 تشخیص بیماری از دست

تشخیص بیماری و سلامت بدن از روی کف دست

6. دلایل ناخن های ضعیف چیست:

ناخن های ضعیف می تواند نشانه کمبود روی باشد ، روی واقعا برای سلامتی ما مهم است و وجود آن باعث بهبود زخم ها و تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد. برخی از غذا های سرشار از روی مانند جو و آجیل و گوشت را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و اگر سطح آن در بدن شما بسیار پایین باشد پزشکان توصیه می کنند که به عنوان یک مکمل به صورت روزانه استفاده کنید.

7. انگشتان در هم قفل شده :

اگر انگشتان دست شما قفل می شوند معمولاً نقص اکسیژن رسانی در بدن شما وجود دارد و ممکن است نشانه ای از یک بیماری بسیار جدی تر مانند سرطان ریه و بیماری قلبی باشد و در صورت چنین اتفاقی فورا به سراغ مشاوره پزشکی حرفه ای بروید.