کدام روز ماه باروری زنان بیشتر است؟

اگر قصد بارداری دارید بهترین زمان برقراری رابطه جنسی و باروری زنان را بدانید

یکی از تغییراتی که در بدن زن باید برای آماده شدن شرایط بارداری صورت گیرد افزایش باروری زنان و تخمک گذاری است .حدود دو روز قبل از تخمک گذاری احتمال باروری زنان بیشتر میشود این طور اسپرم ها در لوله فالوپ وقتی تخمک رها می شود تغذیه می شوند. در این بخش از نمناک اطلاعاتی را پیرامون باروری در اختیارتان می گذاریم.

باروری زنان

برای آگاهی از باروری زنان چگونه متوجه تخمک گذاری شویم؟

 

با استفاده از سه راه می توانیم تخمک گذاری را تخمین و پیش بینی کنیم:

  1. اگر قاعدگی هر ماه زمان مشخصی دارد می توانید روز تخمک گذاری را تخمین بزنید

  2. با استفاده از یک سری تجهیزات می توانید سطح هورمون را در دوره قاعدگی پیش بینی کنید که چه روزی بیشترین تخمک گذاری را دارید

  3. نشانه های دیگر تخمک گذاری مثل دمای بدن و مخاط گردنی را بررسی کنید

زمان تخمک گذاری

وقتی عادت ماهانه تنظیم است چه چیزی مانع باروری زنان می شود ؟

اگر ندانید چند روز عادت ماهانه عقب افتاده پیش بینی تخمک گذاری سخت می شود ، طبیعی است اگر گاهی اوقات عادت ماهانه نامنظم شود و در ماه 2بار عادت یا چند ماه عادت نشوید اما اگر این اتفاق 3 تا 6 ماه طول کشید حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

ممکن است متخصصان باروری علل های دیگر این نامنظمی مثل تخمدان پلی کیستیک،  اختلال عملکرد تخمدان ، اختلال تیروئید و بالا رفتن میزان پرولاکتین را چک کنند ؛ مسلما اگر قصد بارداری ندارید نیازی به بررسی نشانه ها و استفاده از تجهیزات نیست.

باروری زنان

برای باردار شدن با توجه به باروری زنان در هفته چندبار رابطه جنسی توصیه می شود؟

سعی کنید هفته ای سه بار آمیزش و رابطه جنسی داشته باشید مخصوصا در میان طول دو هفته ماهانه.

با این روش بعضی زوجین ظرف مدت سه ماه باردار می شوند اما در زوجینی که سن بالاتری دارند زمان بیشتری میبرد البته سبک زندگی هم تاثیر زیادی در باروری دارد.